Staff

Article Thumbnail
Article Thumbnail
Article Thumbnail
Article Thumbnail
Article Thumbnail

Leadership Team

Tom Holmes - Headteacher

James Heale - Deputy Headteacher

Áine Donegan - Assistant Head

Carly Flitter - SENCo

 

Senior Leadership Team

The Leadership Team

Debbie Tyson-Gooden - School Business Manager

Tom Gould - UKS2 Phase Leader

Deepti Grover - LKS2 Phase Leader

Harriet Childs - KS1 Phase Leader

Andrea D'Souza - EYFS Leader



Teaching Staff

Rita Fox - Nursery Teacher

Gareth Moss - Reception Teacher, The Arts inc. Music Lead

Andrea D'Souza - Reception Teacher, EYFS Lead, UNRRS Lead

Eleanor Mabbutt - Year 1 Teacher, PE Lead

Hannah Brien - Year 1 Teacher, Computing Lead KS1

Natalie Holroyd - Year 2 Teacher, Art & DT Lead, KS1 Maths Lead

Harriet Childs - Year 2 Teacher, KS1 Phase Leader, English Lead

Deepti Grover - Year 3 Teacher, LKS2 Phase Leader, Diversity & Equality Lead 

Nacera Boudjemaa   - Year 3 Teacher, Geography Lead

Claire Fromage - Year 4 Teacher, PSHE inc Mind Up

Laura Gupta - Year 4 Teacher, Pupil Premium Lead

Ros Kimber - Year 4 Teacher

Katie Clark - Year 5 Teacher, History Lead

Tom Gould - Year 5 Teacher, UKS2 Phase Leader, Foundation Subjects/Recovery Program Lead

Rhys Harris - Year 6 Teacher, Science & Writing Lead

Ellen Janman - Year 6 Teacher, Computing Lead KS2

Áine Donegan - Year 6 Teacher, Assisant Head, Maths Lead KS2

* Rosalind Pickford on maternity leave



Teaching Assistants

Grace Blake

Sarah Ruhani

Clara Fernandes

Clare Groves

Kimberley Deyo

Dawn Halliday

Jackie Baker

Tracy Shine

Sarah Godden

Kate Saville

Roselle Andrews

Dorinda Aitken

Lynn Slater

Jenny Grant

Phillipina Nunoo

Anita Chandra

Lana Baikova

Teresa Austin

Bogusia Serafin

Laura Kehoe

Samantha Potter

Mehreen Niazi

Pamela Gantier

Stella Robinson

Leigh Fisher



Admin Staff

Debbie Tyson-Gooden – School Business Manager

Alison Good – PA to Headteacher

Alex Warren – Administration Officer

Francesca Ward - Administration Officer

Paul Latchman – Premises Officer


 

Music Teachers

Steven Ashmore

Diego Respati

Ruth Hayes


 

Sports Coaches

Winston Haughton

Chris Clack


 

Meal Supervisors

Sarah Flind

Lisa Newman

Tracey Treuge

Louise Newman

Celia Malheiro

Dorinda Aitken

Toni Sammut

Stella Robinson

Nicola Williams

Leigh Fisher